Cserediák program a Gubányi Károly Általános Iskolával

A cserediák programunk keretein belül a pilisi Gubányi Károly Általános Iskola hét tanulója április végén néhány napot az osztrák fővárosban, Bécsben töltött. A program a testvérintézményi kapcsolat révén valósulhatott meg, a diákok tanulmányi átlag és osztályfőnöki ajánlás útján kerültek kiválasztásra. Az izgalmakkal teli vonatozást követően a tanulók az AMAPED-be érkeztek, ahol találkozhattak és együtt játszhattak, tanulhattak a Bécsben élő magyar gyerekekkel. Ide érkeztek a fogadó családok is, akik befogadták a pilisi diákokat erre a kis időre.

A magyar diákok két délelőttöt tölthettek el egy-egy osztrák általános iskolában, ahol a fogadó családok gyermekeivel tanórákon, illetve iskolai programokon és sport rendezvényeken vettek részt. A délutánok élménydúsan teltek, amiről a fogadó családok gondoskodtak, hiszen változatos programokat, mint például múzeum és állatkert látogatást szerveztek a vendégeknek.

Szombaton Sági Zsuzsanna, az AMAPED alelnöke vezette körül a csoportot, és mutatta be Bécs belvárosának jellegzetes épületeit, tereit. Ezt követően látogatást tett a csoport a Természettudományi Múzeumban, amit mind a vendég, mind pedig a fogadó gyerekek nagyon élveztek.

Az utolsó napon a búcsúzkodást követően utazott vissza a csoport Pilisre, azonban a búcsú nem végleges, hiszen a néhány nap alatt baráti kapcsolatok születtek, melyek ápolása csak most veszi kezdetét.

Szeretettel várjuk a bécsi magyar diákokat mi is a közeljövőben, hogy megmutathassuk nekik iskolánkat, városunkat és annak környékét, nevezetességeit.

Ezúton mondunk köszönetet a fogadó családok vendégszeretetéért és kedvességéért, továbbá köszönjük a több hónapon át tartó segítő és szervező munkát Mentsik Szilviának, az AMAPED elnök asszonyának és Bagári Kinga oktatási asszisztensnek.

Lehoczki-Lénárd Valentina

Impresszum

AMAPED
Verein Ungarische PädagogInnen in Österreich
E-Mail: office@amaped.at
Adresse:

Wien, 6. Bezirk, Mariahilfer Straße 1c, HT 2 / SOU Top 2
Hivatali órák / Bürozeiten:
Hétfö / Montag: 16:00 - 19:00
Szerda / Mittwoch: 16:00 - 19:00
Péntek / Freitag: 8:30 - 11:00

BIC: BAWAATWW
DVR-Nr.: 4008141
IBAN: AT22 1400 0028 1086 3440 ZVR-Zahl: 620854815

© AMAPED - Minden jog fenntartva - Alle Rechte vorbehalten